LIDER Złotowo - JEZIORAK Iława 2:1 (1:0)

W niedzielę (07 czerwca) na boisku sportowym w Złotowie odbyło się spotkanie XXIV kolejki B-klasy pomiędzy LIDEREM Złotowo a JEZIORAKIEM Iława. Był to zdecydowanie najciekawszy mecz tej serii gier.

Spotkanie odbyło się przy obecności bardzo dużej ilości kibiców obydwu ekip. Zdecydowanie lepiej weszli w nie podopieczni Marcina Licznerskiego, którzy już w 7 minucie gry za sprawą Adriana Andrzejczaka wyszli na prowadzenie. Gracze JEZIORAKA jeszcze przed przerwą za wszelką cenę chcieli wyrównać stan rywalizacji jednak świetne radziła sobie defensywa LIDERA. Po pierwszych 45 minutach LIDER - JEZIORAK 1:0.

Już w 180 sekundzie drugiej części zawodnicy ITR dopięli swego i za sprawą Mateusza Harmacińskiego wyrównali stan pojedynku. Radość nie trwała jednak zbyt długo, gdyż w 54 minucie Mateusz Kruszewski ponownie wyprowadził ekipę z Gminy Lubawa na prowadzenie, którego jak się później okazało nie oddali do samego końca. Goście od 67 minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Andrzeja Jaworskiego

Drużyna ze Złotowa po raz drugi w tym sezonie pokonuje ITR JEZIORAK Iława 2:1 i dzięki remisowi Turznicy w Jamielniku 1:1 sprawę awansu ma w nogach swoich piłkarzy. Jeśli w dwóch ostatnich spotkaniach pokona ORISTO Montowo i MEWĘ Smykowo w przyszłym sezonie zagra w A-klasie.