ORISTO Montowo - LIDER Złotowo 1:6 (0:4)

W niedzielę (14 czerwca) na boisku sportowym w Montowie odbyło się spotkanie XXV kolejki B-klasy pomiędzy ORISTO Montowo a LIDEREM Złotowo. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem zespołu gości 6:1.

Spotkanie rozpoczęło się z kilkuminutowym opóźnieniem, a gracze gospodarzy zdołali jedynie wystawić 10 zawodników (w meczu rundy jesiennej pomiędzy obiema zespołami również ORISTO przystępowało w niepełnym zestawieniu).

Już po pierwszej połowie reprezentanci Gminy Lubawa prowadzili 4:0. Bramki zdobyli Mateusz Żmijewski (17'), Mateusz Zalewski (20', 45') oraz Robert Kłosowski (44'). W drugim odsłonie kolejne dwa trafienia dołożył do swojego konta popularny "Dzwonek" (62', 77'). Gospodarzy stać było jedynie na zdobycie honorowej bramki po strzale Karola Józefowicza w 57 minucie.

Zawodnikom LIDERA Złotowo pozostał już tylko jeden krok do awansu do A-klasy. W najbliższą niedzielę (tj. 21 czerwca) o godzinie 14:00 w Złotowie zmierzą się z ostatnią drużyną ligi MEWĄ Smykowo. Zwycięstwo da promocję do wyższej klasy rozgrywkowej.