AVISTA Łążyn - LIDER Złotowo - ZAPOWIEDŹ

W sobotę (16 maja) o godzinie 16:00 w Parku w Fijewie rozegrane zostanie spotkanie XXI kolejki B-klasy. Naprzeciwko siebie staną ekipy AVISTY Łążyn i LIDERA Złotowo. Będą to drugie derby Gminy Lubawa w rundzie wiosennej rozgrywek.

OSTATNIE WYNIKI

AVISTA Łążyn, po bolesnej porażce w XIX kolejce z Ulnowem aż 5:1, podniosła się z kolan i wygrała na trudnym terenie w Kunkach 1:0. Z kolei LIDER Złotowo śrubuje rekord zwycięstw z rzędu. W tej chwili na liczniku jest już dziesięciu kolejno pokonanych rywali. Ostatni mecz pewnie wygrany z UKS ŻAK Jamielnik 5:0.

HISTORIA
Pierwsze spotkanie pomiędzy obiema ekipa na szczeblu B-klasy miało miejsce w sezonie 2006/2007 i zakończyło się remisem 1:1. Łącznie drużyny spotkały się już 17 razy i korzystniejszy bilans jest po stronie LIDERA, który odnosił wiktorie 7-krotnie. Dodatkowo padło 7 remisów, a 3-krotnie zwycięstwo odnosili zawodnicy AVISTY. Bilans bramkowy 32-24 na korzyść Złotowa.

Ostatni mecz pomiędzy zainteresowanymi zespołami odbył się w rundzie jesiennej B-klasy w Złotowie i zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy 5:0 (Kaczyński Robert - 3 bramki, Mateusz Żmijewski - 1 bramka, Mateusz Kruszewski - 1 bramka).

PODSUMOWANIE
Zawodnicy LIDERA Złotowo są obecnie w świetnej dyspozycji, która pozwoliła im zasiąść na pozycji lidera B-klasy. Jednak mając na uwadze mocną, wyrównaną kadrę AVISTY i to, iż jest to spotkanie derbowe ciężko wskazać zdecydowanego faworyta potyczki.

Spotkanie poprowadzi Pan Andryszczyk Grzegorz.